Üniversite Bölüm TanıtımlarıBoğaziçi Üniversitesi | Uluslararası Ticaret

6 Ağustos 2020
https://www.ofisegitim.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/boun-uluslararası-ticaret-1280x800.jpg

Uluslararası Ticaret bölümü mezunları; özel sektörden kamuya, girişimcilikten akademiye çok farklı alanlarda ve departmanlarda çalışabilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi – Uluslararası Ticaret

Uluslararası Ticaret bölümü 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Bölümün amacı hızla gelişen ve değişen ticaret sektörüne, yeniliklere açık ve takım çalışmasına ayak uydurabilen meslek insanları yetiştirmektir.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümü alana yönelik ticaret derslerinin yanında İşletme, İktisat ve Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerden dersleri de içermektedir. Bu derslerin yanında ikinci yabancı dil zorunluluğu vardır. Öğrenciler lisans hayatları boyunca İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince, Rusça, Japonca, Korece başta olmak üzere kendi isteklerine göre dil dersi alırlar. Ayrıca Yönetim Bilişim Sistemleri ve Turizm İşletmeciliği bölümleri ile çift ana dal imkanı vardır.

Uluslararası Ticaret bölümü genel olarak özel sektörde çalışmak isteyen bireylere hitap eden bir bölümdür. Buna bağlı olarak da Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerin sektörü tanımalarına yönelik 60 iş günü yapmaları gereken zorunlu stajları bulunmaktadır. Derslerde yapılan projeler de genel olarak özel sektörde çalışmaya ve sektörü daha iyi tanımaya yöneliktir. Özel sektörün yanı sıra akademik kariyer yapmak isteyen öğrenciler için de farklı alanlardan alınan dersler bir bakış açısı oluşturmaktadır. 

Uluslararası Ticaret bölümü hemen hemen her tarzda öğrenciye hitap edebilir. Fakat genel olarak, bolca yapılan grup ödevlerine ve yazları staj kovalamaya hazırlıklı olmak gerekmektedir. Ayrıca dil öğrenme konusunda gayretli olunması büyük önem taşımaktadır.

Uluslararası Ticaret bölümü mezunları; özel sektörden kamuya, girişimcilikten akademiye çok farklı alanlarda ve departmanlarda çalışabilmektedir. Bu nedenle Uluslararası Ticaret, kişinin kendi ilgi alanlarını belirleyip onların üzerine giderek geliştirebileceği ve kişiye kesin sınırlar çizmeyen bir bölümdür.

Tuğba Özbay
BOUN INTT ’20

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60