TÜRGEV AKADEMİ KAYITLARI

Sal22EylTüm GünTÜRGEV AKADEMİ KAYITLARI

turgev-akademi

Etkinlik Detayları

Alanınız dışında yetkinlikler kazanmak, yeni ilgi ve çalışma alanları oluşturmak, akademik eğitimin yanında sosyal ve kültürel etkinliklere katılmak ister misiniz?

3,5 yıl sürecek TÜRGEV Akademi sizleri bekliyor. Program detaylarına ve başvuru formuna etkinlik bağlantısından ulaşabilirsiniz.

TÜRGEV Akademi Programı Yönergesi
TÜRGEV Akademi Programı (TAP), İstanbul’daki üniversitelerin örgün eğitim programlarına devam eden lisans öğrencilerinin, ihtisas alanları dışında yetkinlik kazanmaları maksadıyla akademik düzeyde eğitim aldıkları, sosyal ve kültürel alanlarda çeşitli yöntemleri tecrübe ettikleri, kendilerine özel ilgi ve çalışma alanları oluşturdukları bir akademi programıdır.
Amacımız; doğru kaynaklardan objektif bilgi edinen, muhakeme yeteneği gelişmiş, etkin ve aktif, kendi özünü ve medeniyetini tanıyan, toplumun ihtiyaçları ile uyumlu bilgi üreten, adalet ve denge kavramlarını önemseyen gerek ulusal gerek uluslararası düzeyde öncü ve nitelikli gençler yetiştirmektir.

* Bu program yalnızca kız öğrencilere yöneliktir.

TAP Programı:
1) Güz ve Bahar dönemleri olmak üzere her yıl iki aşamanın uygulandığı program, bir yarım dönemi Hazırlık Aşaması olmak üzere 7 aşamadan meydana gelmektedir.
2) Programın Hazırlık Aşaması sonrasındaki ilk üç aşamasında “İslâmî İlimler” dersleri, diğer üç aşamasında ise “Sosyal Bilimler” dersleri verilmektedir.
3) Her bir aşamada başarılı olmanın temel şartı, akademik yazım ödevi ve sunumlarının başarıyla tamamlanması ve %80 oranında derslere devam zorunluluğudur.
4) Programın Hazırlık Aşaması dışındaki her aşaması, en az 10 hafta ve 60 saat olarak planlanmıştır.
5) Programa kabul edilen öğrencilerin, TAP kapsamındaki seminer ve diğer etkinliklere katılımı zorunludur.
6) Hazırlık Aşamasını başarıyla tamamlayan öğrenciler ayni veya nakdi burs almaya hak kazanırlar.
7)Her aşama sonunda öğrencinin bursunun devam edip etmeyeceği, aşama sonundaki başarı kriterleri dikkate alınarak ilgili Burs Komisyonu tarafından değerlendirilir.

TAP Başvuru Şartları:
1) İstanbul’daki üniversitelerin örgün eğitim programlarına devam eden hazırlık veya birinci sınıf öğrencisi olmak,
2) Üniversite yerleşme sınavı sonucunda Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel ve Dil puan türlerinde başarı sıralamasında ilk 10.000 içinde olmak,
3) Sözlü mülakata katılmak.

*** Bültenden alınmıştır.

Daha Fazla

Tarih

Tüm Gün (Salı)

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60
Topkapı Şube
Topkapı Ofis Adres
Topkapı Mahallesi Marifetname Sokak No: 20
Fatih/İSTANBUL
Topkapı Ofis İletişim
‎+90 212 621 53 95