Suluboya Atölyesi

Suluboya AtölyesiAHMET ÖĞRETEN İLE

Etkinlik Detayları

Sulu boya resim tekniği su ile çalışılan özgün bir boyama tekniğidir. Temel özelliği renklerin saydamlığıdır. Çabuk kuruyan bir malzemedir, bu nedenle hızlı çalışılması gerekir. Fakat kat kat çalışılması gereken yerlerde kurumasını beklemek gerekir. Sulu boya şeffaf, kapatıcı özelliği az olan bir boyadır. Bu nedenle açık bir renk, koyu bir rengin üzerinde çalışılamaz.

Sulu boya resim tekniği diğer resim tekniklerine göre zor bir tekniktir. Sulu boyada renkler suyun hareketine tabi olduğundan sonuç önceden kestirilemez. Düzeltme yapmak diğer boya çeşitlerine göre daha zordur. Fakat hızlı çalışmaya elverişli bir teknik olmasından dolayı çabuk sonuç almak isteyen resim meraklılarına uygundur.

Programın Amacı:

Bu programda katılımcılar suluboyayı örneklerle yaparak tanırken, temel tekniklerini pratik çalışmalarla öğrenecektir.

Hedef Kitle: Yetişkinler

Katılımcılarda Aranan Özel Koşullar:

Bu kurs dileyen herkesin katılabileceği bir program olup suluboyaya yeni başlayanlar için uygundur. Çizim deneyimi olması bir koşul değildir. Ancak artı bir özelliktir. Pek çok branşta olduğu gibi suluboya eğitimi programında da kimin hangi seviyeye ne zaman geleceği bilinemez ve garanti edilemez. Her katılımcı becerisine olduğu kadar gayretine de bağlı olarak gelişim kaydettiğinden süre ön görülemez. Gelişim ömür boyudur. Bu nedenle kurs programına dilediğiniz kadar katılıp, ara verebilir veya umduğunuz seviyeye ulaştığınızı düşündüğünüzde ayrılabilirsiniz. Tavsiye edilen süre 2 dönemdir (32 hafta).

Atölye Takvimi:

Hafta Sonu Grubu: Cumartesi 13.15 – 16.15 (3 saat)

Hafta İçi Grubu: Perşembe 10.00 – 13.00 (3 saat)

Not : Katılımcının seviyesine göre eğitim verilir. Bu nedenle başlangıç tarihi konmamıştır, programa istediğiniz zaman katılabilirsiniz.

Bültenden alınmıştır.

Daha Fazla

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60