PROSPEKTÜS

Cum17Haz20:00PROSPEKTÜS

Etkinlik Detayları

Prospektüs yeni dönem 17 Haziran’da başlıyor. “Hikâyemi nasıl senaryolaştırırım” diyenler, 6 haftalık online bir temel eğitim atölyesi olan Prospektüs’te katılımcılara dramatik kurgu konusunda bir kılavuz sunmayı hedefleyen Prospektüs’te Elif Çongur, Melisa Üneri, Levent Kazak paslaşarak ilerleyecekler. Toplam 12 buluşmadan oluşan bu temel eğitim atölyesinin ilk 5 buluşmasında Elif Çongur, dramatik yapının nasıl kurulup nasıl işlediğini ortaya koyacak. Atölyede, dramatik metinlerin iki ana bileşeni olan öz ve biçim üzerinde durulacak, söz konusu bileşenleri oluşturan; tema, konu, karakter, hikâye, gelişim, ilişkiler düzeni, çatışma gibi temel kavramlar örnekler üzerinden anlatılacaktır.

Atölyenin Melisa Üneri yönetimindeki ikinci bölümünde dramatik yapıyı oluşturan kavramların pratikte uygulanması amaçlanıyor. Katılımcılar, senaryo yazım sürecini ön hazırlık, hikaye geliştirme ve diyalog yazma uygulamalarıyla beraber, logline, sinopsis ve tretman gibi temel formatları da kapsayacak şekilde deneyimleyecekler.

Son bölümde ise katılımcıların ikinci bölüm sonunda geliştirdikleri özgün hikayeleri, Levent Kazak’ın geri bildirimleriyle sunum dosyası haline getirilecek.

Daha Fazla

Tarih

(Cuma) 20:00

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60