Permakültür’e Giriş Eğitimi

Cum01Nis09:00Pz03(Nis 3)12:30Permakültür’e Giriş EğitimiNesin Matematik Köyü

Etkinlik Detayları

Genel Bilgi: “Permakültür etik temelli, onarıcı bir sistem tasarım bilimidir.” İnsanların ihtiyaçlarını, yaşadıkları ekosistemin sağlığını koruyarak ve arttırarak karşılayabilen sistemler tasarlar ve yeni bir bakış açısı, çözüm yaklaşımı sunar. İstemediklerimize odaklanmak yerine istediklerimize odaklanmayı ve onları çoğaltmayı hedefler. İnsanları eyleme geçmeye teşvik eder.

 

Amaç: Permakültüre Giriş, doğayla ve tüm canlılara birlikte çalışma ve yaşama felsefesinin detaylarını öğrenmek isteyenler için 3 günlük, uygulama içeren bir tanışma eğitimi niteliğindedir (12 saatlik). Bill Mollison’un “Permakültür: Bir Tasarımcı Kılavuzu” kitabında yer alan konuları ele alan kurs aynı zamanda 72 saatlik Permakültür Tasarım sertifikası (PDC) kursunun da bir özetidir.

 

Hedef Kitle: Kendi kendine yeterli, dünyayı ve insani gözeten bir yaşam biçimine adım atmak isteyen ve permakültür uygulamaları gerçekleştirmek isteyen, hayatın her alanından birçok farklı eğitim veya deneyime sahip herkese açık bir eğitimdir.

 

Ücret: Programın ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil tek kişilik özel odalar için 1775 TL, 1+1 ya da çift kişilik odalar için 1500 TL, koğuş için 1365 TL’dir. Perşembe günü giriş yapmak isterseniz, kişi başı ek 400 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

 

Kontenjan: 40 kişi.

 

İletişim Kişisi: Aycan Şahin – aycansahin@nesinkoyleri.org

 

Başvuru: Belli aralıklarla başvurular değerlendirilir ve sonuçlar e-postayla iletilir.

Daha Fazla

Tarih

1 (Cuma) 09:00 - 3 (Pazar) 12:30

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60