Osmanlı Türkçesiyle- Birlikte Okuma Çalışmaları (Gazeteler-Kitâbeler)

Sal31Oca(Oca 31)21:00Prş23Şub(Şub 23)22:30Osmanlı Türkçesiyle- Birlikte Okuma Çalışmaları (Gazeteler-Kitâbeler)İpek Dağlıoğlu

Etkinlik Detayları

Hoca: İpek Dağlıoğlu

Süre: 4 hafta / Haftada 1 gün

Dönem: 31 Ocak 2023- 23 Şubat 2023

Gün/Saat: Salı 21.00-22.30 arası

Ücret: 400 TL

DERS İÇERİĞİ:

  • Okulda ya da kendi kendine Osmanlı Türkçesi öğrenmeye yeni başlamış kişiler birlikte metin okuyacakları ortamlara ihtiyaç duymaktadırlar. El yazılarına geçmek için kendini hazır hissetmeyen, bir süre daha matbu metin okumaya devam etmek isteyen kişilere özel düzenlenen bu programda Osmanlı döneminde basılmış gazetelerden bölümler okunmakta, kelimelerin kökenleri ve kullanım yerleri incelenmektedir.
  • Bununla birlikte her derste bir çeşme, medrese ya da mezar taşının kitabesi harfler ayrıntılarıyla gösterilerek çözümlenir.
  • Katılımcıların yavaş da olsa matbu metinleri okumaya başlamış olması ön şarttır.

Yıllardır sınıf ortamında yüz yüze Osmanlı Türkçesi derslerini veren Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı içinde bulunduğumuz süreçte gerekli alt yapı ve eğitim materyallerini temin ederek her seviyeye uygun Osmanlı Türkçesi kurslarını uzaktan eğitimle vermeye devam etmektedir. Derslerin internet üzerinden canlı olarak yapıldığı bu sistemde Zoom Video Konferans programı kullanılmaktadır Öğrencilerin önceden belirlenen saatte, internete bağlanabildikleri her yerden derslere katılabildikleri Kubbealtı Uzaktan Eğitim programında, eğitim materyalleri öğrencinin ekranına yansıtılır. Dersler etkileşimli ve katılımcı odaklı olduğu için öğrenim başarısı çok yüksektir.

Dersler başlamadan önce katılımcıların, bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarına Zoom Video Konferans programını indirmiş olması gerekmektedir.

Programı güvenli indirmek için zoom.us/download adresi kullanılmalıdır.

Canlı eğitime katılamayanlar göndereceğimiz şifre ile 1 hafta içinde dersi istedikleri kadar izleyebilirler.

Osmanlı Türkçesi kursu kapsamında sınavlara yönelik kişiye özel dersler de verilmektedir.

Daha Fazla

Tarih

Ocak 31 (Salı) 21:00 - Şubat 23 (Perşembe) 22:30

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60