ONLINE YAZARLIK OKULU

Sal01Eyl20:00Sal29Haz(Haz 29)20:00ONLINE YAZARLIK OKULU

istev-online-yazarlik-okulu

Etkinlik Detayları

2012’den beri Yazarlık Atölyesi olarak eğitimlerine devam eden programımız 2019 yılı itibarıyla online derslerle güncellenmiştir.

Edebiyatın insan ruhuna, fikrine ve hayatı yaşama felsefesine kattığı anlam kabul edilmiş bir gerçektir. Yazılı edebiyatı olan ve okuyan toplum, çevresiyle iletişimi güçlü, gelişmiş ve barış içinde yaşayan bir toplum haline dönüşür. Dünya tarihinin sanat ve edebiyatla desteklenerek gelecek nesillere aktarılmasında güçlü bir köprü olmayı hedefleyen İSTEV, Edebiyat alanında Dünya ve Türk Klasikleri okuma, edebi metinler yazmanın yanı sıra, eserleriyle topluma etki sağlayan şair ve yazarlarımızla katılımcıları buluşturmaktadır.

İstev Yazarlık Okulu bundan böyle online ortamda Türkiye ve dünyadan herkese ulaşabilecek yeni sınıfıyla eğitime başlayacaktır çünkü “Edebiyat, herkese lazım.”

Genel Konular:

Her aşamada katılımcının istikrarlı olması, konuya ilgi göstermesi, kendisine verilen sorumlulukları yerine getirmesi istenir.

Online derslerde ise resmî tatiller dışında ara verilmez. Her sene takvim güncellenerek duyurusu yapılır.

Yazmak, uzun bir yolculuğun, emek ve çalışmanın özetidir. Katılımcının sabırlı olması ve kendi iç dünyasına yolculuğunu yaparken bazen duraklamalar yaşayabileceğini, okulun bu duraksamalar için bir egzersiz alanı olduğunu bilmesi bizim açımızdan önemlidir.

Okumanın yazmaya güçlü etkisinin vurgulandığı okulumuzda, katılımcılarımızın iyi birer okuyucu olması da sağlanır. Yazmanın bir diğer yanı olan eserlerin yayımlanması konusunda ise İstev, katılımcılara bir taahhüt vermemekle birlikte sınıfının bitiminde her öğrencinin durumunu Naime Erkovan ile görüşerek gerektiğinde katılımcı ile bir protokol imzalayabilir.

Saat: 20:00 – 21:30                                
Gün: Salı

 

*** BÜLTENDEN ALINMIŞTIR. 

Daha Fazla

Tarih

Eylül 1 (Salı) 20:00 - Haziran 29 (Salı) 20:00

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60