MİNHAC İLİM AKADEMİSİ BAŞVURULARI

Çrş23EylTüm GünMİNHAC İLİM AKADEMİSİ BAŞVURULARI

minhac-ilim-akademisi

Etkinlik Detayları

Minhac İlim Akademisi; BİLAD İlmi Araştırmalar Derneği çatısı altında Hikmet Eğitim ve Kültür Vakfı’nın destekleriyle, İstanbul’da 4 yıllık lisans bölümlerinde okuyan kız öğrencilere yönelik; 2 yıl temel düzey ve 2 yıl ileri düzey olmak üzere toplamda 4 yıllık bütünleşik bir eğitim programıdır.

Programın amacı; Temel İslam Kültürü ve Sosyal Bilimler sahalarında nitelikli bir eğitim desteği sunarak katılımcıların, ilmi altyapıya sahip bireyler olarak yetişmelerine, ait oldukları kültürün bileşenlerini benimsemelerine ve yaşadıkları çağa aktif birer özne olarak yön verecek potansiyele sahip olmalarına katkı sağlamaktır.

Minhac İlim Akademisi; Kur’an-ı Kerim, Akaid, Tefsir, Hadis, Siyer, Fıkıh, Çağdaş Fikir Akımları, Örnek Şahsiyetler, Güncel Fıkıh Meseleleri, İslam Ahlakı, Batı Düşüncesi, Türkiye Yakın Tarihi, Türk Fikir Tarihi ve Edebiyatı’ndan oluşan  müfredatının yanı sıra hafta içi akşamları düzenlenen atölye ve okuma grupları, Bilad konuşmaları, yaz ve kış kampları, çeşitli sosyal-kültürel ve sanatsal faaliyetler organize eden, alanında uzman hocaların ve danışmanların riyasetinde akademik yönlendirme, yazım ve araştırma hizmeti sunan dopdolu bir eğitim programıdır.

  • Programımız hafta sonu cumartesi günleri 09:00-17:00 aralığında BİLAD derneğine ait Küçük Çamlıca mevkiindeki eğitim binasında gerçekleştirilmektedir.
  • Programa kabul edilen öğrencilerin atölye ve okuma gruplarından birine katılmaları zorunludur.  Atölye ve Okuma grupları öğrencilerin ders yoğunlukları dikkate alınarak hafta içi akşamları yapılmaktadır.
  • Programın her dönemi  11 haftalık bir periyoda yayılmakta ve her dönemde ölçme ve değerlendirme için iki sınav uygulanmaktadır.
  • Programda devamlılık esastır (Katılımcılar derslerin %80’nine gelmekle yükümlüdür).
  • Programa kabul edilen öğrencilere burs desteği sağlanmaktadır.

ÖNEMLİ TARİHLER

Son başvuru: 23 Eylül 2020

Yazılı Sınav: 26 Eylül 2020

Mülakat: 03 Ekim 2020

*** Bültenden alınmıştır. 

Daha Fazla

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60