"GENÇ SALI" EĞİTİM PROGRAMI

Sal31Mar16:00Sal18:00"GENÇ SALI" EĞİTİM PROGRAMIKoronavirüs için alınan tedbirler kapsamında, İstanbul Modern 31 Mart’a dek geçici olarak kapalıdır.

Etkinlik Detayları

İstanbul Modern Sanat Müzesi, gençler için ücretsiz olarak düzenlediği “Genç Salı” Eğitim Programı’nda resim, heykel, yerleştirme, sinema, fotoğraf gibi uygulama alanında üretimlerde bulunan sanatçılarla gençleri bir araya getirmeyi amaçlıyor. Program, sanatçıların üretimlerde kullanmayı tercih ettikleri malzemeleri, araçları, ilham kaynaklarını, üretimlerini paylaştıkları çağdaş sanat ortamlarını ve deneyimlerini, kısacası çağdaş sanata dair konuları işliyor.

Gençler için ücretsiz olarak gerçekleştirilen “Genç Salı” Eğitim Programı, 2019 yılında Ömer Emre Yavuz, Tuğçe Tuna, Reha Erdem, Murat Germen, Seçkin Pirim, Ahmet Doğu İpek, Başar Muluk, Asena Akan olmak üzere sekiz farklı sanatçının katılımıyla düzenlendi. İstanbul Modern, “Genç Salı” Eğitim Programı’nı, 2020 yılında da sekiz farklı sanatçının yönetiminde düzenleyerek, gençleri sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor.

Çağrı Küçüksayraç ile Atölye Programı

31 Mart 2020, 16.00-18.00

Genç Salı Eğitim Programı mart ayında Cins takma isimli grafiti sanatçısı Çağrı Küçüksayraç’ı ağırlıyor. Program, sanatçının sergilerinden örnekleri ve sokaklarda gerçekleştirdiği grafitileri konu alan kısa bir sunumla başlıyor. Dünya kentlerinden ve İstanbul sokaklarından örneklerle grafiti kültürünün tarihine değinen bu sunumun ardından katılımcılar, sanatçıyla beraber çizimler ve tasarımlar gerçekleştiriyor.

Etkinlik Mekânı: İstanbul Modern Eğitim Odası

Katılımcı Sayısı: 20 Kişi

Bültenden alınmıştır. 

Daha Fazla

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60