Evliya Çelebi Seyahatname'yi Nasıl Yazdı?

Çrş26Nis14:00Evliya Çelebi Seyahatname'yi Nasıl Yazdı?📍FSMVÜ Üsküdar Yerleşkesi & YouTube Canlı Yayın

Etkinlik Detayları

Evliya Çelebi Konuşmaları’nın beşincisinde Prof. Dr. Hakan Karateke’yi ağırlıyoruz. Evliya Çelebi Seyahatname’yi Nasıl Yazdı? başlıklı sunumu dinlemek için

🗓️ 26 Nisan Çarşamba

🕒 14:00

📍FSMVÜ Üsküdar Yerleşkesi & YouTube Canlı Yayın

Evliya Çelebi Çalışmaları Merkezi olarak 2022 yılının Şubat ayından itibaren sürdürdüğümüz Evliya Çelebi Konuşmaları serisine ikinci dönem programı ile devam ediyoruz. Evliya Çelebi ve Seyahatnamesi üzerine çalışmaları ile bilinen önemli isimleri her ay merkezimizde ağırlayarak çeşitli konularda konuşmaktayız.

Bu panel serisini gerçekleştirmedeki gayemiz Evliya Çelebi ve Seyahatnamesi üzerine yapılmış çalışmaları gündeme taşımaktır. Panellerin öncelikli hedefi bu alanda ürün vermiş ve çalışmalarına devam eden akademisyenlerin aydınlattığı alanları kendilerinden dinleyip çalışmalarını bilgi, düşünce paylaşımı çerçevesinde istişareye açmaktır. Farklı perspektif, metodoloji ve konularla sürdürülen araştırmaların paylaşımının bir yanıyla sahanın hasılasını arttırırken diğer yanıyla yeni araştırmalara da imkan tanıyacağına inanıyoruz.

Serinin üçüncü programında Chicago Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hakan Karateke’yi  “Evliya Çelebi Seyahatname’yi Nasıl Yazdı” başlıklı sunumuyla dinleyeceğiz.

YouTube canlı yayını için tıklayınız

Daha Fazla

Tarih

(Çarşamba) 14:00

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60