SABAHATTİN ALİ SERGİSİ

Sal10AraTüm GünCum27MarSABAHATTİN ALİ SERGİSİCANIM ALİYE RUHUM FİLİZKoronavirüs ile ilgili tedbirler kapsamında etkinlik iptal edilmiştir.

Etkinlik Detayları

Yapı Kredi, 75. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yıl boyunca gerçekleştirdiği sergi, konser, söyleşi ve atölye çalışmalarıyla geçmişten günümüze taşıdığı kültür sanat mirasını sürdürüyor. Yapı Kredi 75. Yıl Sergileri kapsamında düzenlenen “Canım Aliye Ruhum Filiz” sergisi, usta yazar Sabahattin Ali’nin daha önce hiç sergilenmemiş / yayımlanmamış fotoğraflarından ve mektuplarından oluşuyor. 10 Aralık Salı günü sanatseverlerle buluşan “Filiz Hiç Üzülmesin” sergisi, 27 Mart 2020 tarihine kadar Yapı Kredi bomontiada ALT’ta ziyaret edilebilecek.

Sabahattin Ali’yi yeniden tanımak
Yazarın sevenleri, ilk kez görülecek fotoğrafların yer aldığı sergiyle fotoğrafları ve mektupları eşliğinde Sabahattin Ali’ye yeniden bakıp onu yeniden keşfediyor. “Canım Aliye Ruhum Filiz” sergisi, Sabahattin Ali’nin dünyasına yakından bakarak onu eş ve baba olarak yeniden tanıtıyor.  Sergilenen fotoğraflarla onun aşkı, evliliği ve aile hayatını nasıl yaşadığını büyük samimiyetle gösteriliyor. Sergide sanatseverler, yazarın gezdiği tüm şehirlerde çektiği fotoğraflarla 1930’ların Türkiye’sine de tanıklık ediyor.

Ziyaret Saatleri
Salı – Pazar: 10:00 – 18:00
Pazartesi: Kapalı

Bültenden alınmıştır.

Daha Fazla

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60