12. Üsküdar Sempozyumu

Sal31Eki10:13Sal10:1512. Üsküdar SempozyumuÜsküdar Sempozyumu

Etkinlik Detayları

2003 yılından beri farklı periyotlarda düzenlediğimiz ve gelenekselleşmesinden büyük mutluluk duyduğumuz Üsküdar Sempozyumlarının on ikincisi için tüm hazırlıklarımız sürüyor. Daha önce yapmakla gurur duyduğumuz on bir sempozyumun tecrübesiyle yeniden akademik değeri yüksek bir sempozyum gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

Tarih, kültür, sanat ve coğrafya itibariyle İstanbul’un tüm dünyanın gözünde özel bir yer vardır. Üsküdar da bu özel şehrin içinde kendine mahsus başka bir alana sahiptir. İstanbul ile Anadolu arasında, Anadolu ile Avrupa arasında tarihsel bir köprüdür.

Binlerce yıllık tarihi ve özel olarak Türk – İslam dünyası içindeki 5 asırlık tarihiyle Üsküdar bugün uzmanlar için daima güncel bir inceleme, araştırma mekanıdır. Türkiye’den ve dünyadan akademisyenler ve sanatçılar için önemini kaybetmeyen Üsküdar, sembolleri, henüz keşfedilmemiş ayrıntıları, dinamik demografisi ile de sempozyumlarımızın devamını temin etmektedir.

Sosyal bilimler, yaşadığımız toplumu, sakini olduğumuz şehirleri, sahip olduğumuz kimlikleri, ait olduğumuz kültürleri incelemek için doğmuştur. Temelinde merak, araştırma, sorgulama ve ölçme vardır. Bu araştırmalardan, analizlerden doğan sistemli bilgiler yaşanabilir şehirler, nitelikli kamu hizmetleri ve güçlü insani ilişkiler inşa etmemize yardımcıdır. Üsküdar özelinde konuşacak olursak belediye olarak yıllardır bu şekilde üretilen bilgilerle, yöntemlerle şehrimizi yönetiyoruz.

Üsküdar Sempozyumu fikrinin temelinde de bu vizyonu görebilirsiniz. Yani bilimsel, güncel, işlevsel yeni bilgilere ulaşmak istiyoruz. Her sempozyumda biraz daha derinleşen Üsküdar bilgimiz, bu şehri daha çok sevmemize vesile oluyor. Böylece bir kere daha iyi ki Üsküdar var diyoruz.

Bu vesileyle hemşerilerimize sağlıklı günler diliyor; sempozyumumuza aday tüm uzman ve akademisyenlere başarı dileklerimi sunuyorum.

Hilmi Türkmen
Üsküdar Belediye Başkanı

Daha Fazla

Tarih

(Salı) 10:13 - 10:15

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60