Ofis Portal

TALEBE TAKİP SİSTEMİ

Portal Nedir?

Temel özelliklerince Portal, Ofis talebelerinin ders programlarını takip etmelerini sağlayan, derslerin devamsızlık takibini yaptığımız, periyodik olarak talebelere bireysel ve toplu ödevler verdiğimiz ve bu ödevlerin kontrollerini yaptığımız, talebelerin deneme sonuçlarını takip etmelerini ve soruların çözümlerini izleyebildikleri çevrim içi platformdur.

Portal, kısaca talebe takip sistemi diye tanımlanabilir.

Portal’ın sayfalarını anlatmaya geçelim o zaman…

1) Takvim

Takvim sayfası eğitmenler ve talebeler tarafından erişilebilen talebenin çalışma, deneme ve ders programını günlük, haftalık ve aylık olarak görüntülenmesini sağlar.

https://www.ofisegitim.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/ofis-portal-takvim.jpg

2) Devamsızlık

Devamsızlık sayfasında derslerin yoklamaları alınır. Derse katılmayan talebe izinli veya izinsiz olarak kaydedilir. Son bir ayda izinsiz olarak %30’dan fazla derse katılmayan talebenin velisine bildirim gider ve veliyle iletişime geçilir.

https://www.ofisegitim.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/devamsızlık.png

3) Ödevler

Bu sayfada talebeler verilmiş olan ödevlerin toplam yapılma oranını ve ödevlerinin periyodik olarak yapılma yüzdelerini görebilir, hangi dönemlerde ödevlerini yapmadığını gözlemleyebilirler. Ödevleri tek tek inceleyerek yanlışlarını hangi konulardan çıktığına bakabilir ve bu konulara yoğunlaşabilirler.

Genel Ödev Analizi - Ofis Eğitim - YKS Hazırlık Kursu
Ofis Eğitim - YKS Hazırlık Ödev Analizleri
Ofis Eğitim - YKS Hazırlık Matematik Ödev Analizleri
Ofis Portal YKS Deneme Cozumu Analizi
Ofis Portal YKS Deneme Cozum Analizi

4) Denemeler

Ofis’in temel taşlarından olan denemeler sayfası Portal’da en sık kullanılan sayfadır. Bu sayfada talebe deneme sonucunu görüntüleyebilir, yapamadığı soruların çözümlerini izleyebilir. Portal’ın hayatı kolaylaştırdığı bu sayfa sayesinde asistanlar, talebelere en uygun olan programı çıkartır ve bu programın takibini yapar.

5) Yorumlar

Bu sayfa talebe, veli, rehberlik birimi ve eğitmen arasındaki bağlantıyı sağlar. Eğitmenler düzenli olarak takibini yaptıkları talebelerin hakkında paylaşılması gereken bilgileri bu sayfa üzerinden diğer eğitmenlere veya talebenin velisine gönderebilir. Gerek denemelerde gerek talebenin çalışma saatlerinde gözlemlediği talebeler hakkında paylaşılması istenen bilgiler için bu sayfa kullanılır. Yorumlar sayfasına bilgi eklenirse mobil uygulama üzerinden veliye bildirim gider. Aynı şekilde veli, talebesinin durumuyla alakalı bilgileri paylaşabilir veya öğrenmek istediği bilgileri yorumlar sayfa üzerinden sorabilir.

Ofis Portal - Talebe Yorumları
Ofis Eğitim - YKS Hazırlık Matematik Ödev Analizleri
Genel Ödev Analizi - Ofis Eğitim - YKS Hazırlık Kursu

6) Analiz

Hala geliştirilme aşamasında olan analiz sayfasının amacı, ödevlerden ve denemelerden alınan verileri harmanlayarak talebenin eksikliklerini saptamaktır. Bu sayede eğitmenler kolay bir şekilde talebelere nokta atışı ödevlendirme yapabilir.

6.a Genel Deneme Analizi

Denemelerdeki soruların doğrudan net hesabının yapılmasının yerine soruyu farklı açılardan değerlendirerek o soruya bir puan verir. Bu puanlar toplanarak deneme puanı bulunmuş olur. Son denemelerin ağırlıklı ortalaması alınarak genel deneme puanı ortalaması bulunmuş olur.

6.b Konu Analizi

Bu kısımda soruları denemelere göre ayırmak yerine konulara göre ayırır ve ödevlere de bakarak talebelerin tekrar etmesi gereken konuları belirler.

Analizin Amacı

Talebelerin programlamasının daha doğru bir şekilde yapılmasını amaçlar.

Mobil cihaz desteği sayesinde talebeler ders programını ve ödevlerini takip edebilir, denemelerin sonuçlarını ve çözümlerini görüntüleyebilirler.

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Eğitim & Kariyer & Danışmanlık

Fatih Şube
Fatih Ofis Adres
Kalenderhane Mah.16 Mart Şehitleri Cd. No:7
Fatih/İSTANBUL

Fatih Ofis İletişim
0531 554 47 66
0212 514 25 60
Topkapı Şube
Topkapı Ofis Adres
Topkapı Mahallesi Marifetname Sokak No: 20
Fatih/İSTANBUL
Topkapı Ofis İletişim
‎+90 212 621 53 95